Маријана Мијатовић постала званична кадетска првакиња БиХ – Нове медаље за Стрељачки клуб „Гласинац“

0
87
Фотографија уступљена Инфо центру

Јуче је у Сарајевском олимпијском центру „Зетра“ одржано кадетско првенство Босне и Херцеговине у спортском стрељаштву, дисциплине, стандардна ваздушна пушка и ваздушни пиштољ.

Наше дјевојке из Стрељачког клуба „Гласинац“ су у дисциплини стандардна ваздушна пушка оствариле одличне резултате.

Маријана Мијатовић је освојила прво мјесто и златну медаљу опаливши 414,8 кругова и тако постала званична кадетска првакиња Босне и Херцеговине.

Екипно су наше дјевојке у саставу:Маријана Мијатовић, Ана Пејић и Хелена Туторић заузеле високо треће мјесто и освојиле бронзану медаљу.

Ана Пејић је такође остварила одличан појединачни резултат, освојивши седмо мјесто са испуцаних 408,7 кругова.

На овом такмичењу су за СК „Гласинац“  гађале за појединачни пласман и наше стрелкиње: Луција Радивојевић и Тамара Максимовић. Иако су још увијек у почетничкој фази ове двије такмичарке већ показују завидан таленат за овај спорт.

Тренер Огњен Мијатовић је истакао да је као тренер прије свега пресрећан због остварених резултата, а презадовољан, трудом радом, залагањем и одличном сарадњом као тренер наших дјевојака!