EВРОПСКО ПРВЕНСТВО ДЕВЕТИ ДАН – ДНЕВНИ ИЗВЈЕШТАЈ

0
42
Европско првенство

Припремио: Павле Боровчанин

Поштовани читаоци нашег сајта, јучерашњим мечевима у групама Е и Ф завршено је друго коло на Европском првенству.

У првом мечу дана од 15.00 Грузија је дошла до првог историјског бода на Европском првенству, одигравши 1:1 у Хамбургу са репрезентацијом Чешке.

Грузија:Чешка

Чеси су веома агресивно почели утакмицу, и до 30. минуте имали су тринаест шутева на гол Мамардашвилија, од тога седам у оквир гола.

Али како то обично бива после неискоришћених шанси, казна је стигла у 47. минути када је Хранч играо руком у свом шеснаестерцу, а ВАР је показао на бијелу тачку.

Микаутадзе је реализовао пенал и донио предност Грузији. Тим резултатом је и завршено прво полувријеме.

Чешка је на почетку другог полувремена  наставила са нападима, што је коначно уродило плодом у 59. минути када је Патрик Шик постигао гол за 1:1.

Покушавли су Чеси да дођу до преокрета , али сјајни Мамардашвили је бранио све могуће и не могуће, те донио историјски бод Грузији.

Чешки селектор Иван Хасек извео је састав у формацији 3-4-2-1.

На голу је био Штанек, у одбрани Холеш, Хранач и Крејчи, у средини Цуфал, Сучек, Провод и Јурашек, испред њих Черни и Хложек, а у врху напада Патрик Шик.

Грузијски селектор Вили Сагнол извео је састав у формацији 3-4-3.

На голу је био Мамардашвили, у одбрани Двали, Кашиа и Квирквелиа, у средини Цитаишвили, Меквабишвили, Кочорашили и Какабадзе, а у нападу Кварачкелија, Давиташвили и Георги Микаутадзе.

У другом мечу дана од 18.00 Португал је побједио Турску са 3:0.

Португал: Турска

Сјајан меч са много голова виђен је са Сигнал Индуна парку у Дортмунду.

Португал је повео у 21. минути голом Рафаела Леаоа. У 29. минути видјели смо један од најсмјешнијих аутоголова до сада на Еуру.

Штопер Турске Акајдин се није споразумио са голманом, вратио му је лопту, а голман је кренуо напријед, па је лопта завршила у мрежи Турске.

Потврда побједе Португала дошла је у 59. минути, након сјајне акције, када је Бруно погодио на несебичну асистенцију Кристијана Роналда за 3:0

Роналдо је овом асистенцијом постао најбољи асистент у историји Европских првенстава са 8 асистенција.

Селектор Португала Роберто Мартинез извео је тим у формацији 4-2-3-1.

На голу је био Диого Кошта, у одбрани Кансело, Дијаш, Пепе и Нуно Мендеш, у средини Витиња и Палиња, испред њих Леао, Бруно и Бернардо Силва, а у врху напада је био Роналдо.

Селектор Турске Вићенцо Монтела извео је састав у формацији 4-2-3-1.

На голу је био Бајиндир, у одбрани Кадиоглу, Бардакчи, Акајдин и Зеки Челик, у средини Ајхан и капитен Чалханоглу, испред њих Актуркоглу, Кокчу и Акгун, а у врху напада Јилмаз.

У последњем мечу дана од 21.00 репрезентација Белгије дошла је до прве побједе на турниру. Побједили су репрезентацију Румуније са 2:0.

Румунија: Белгија

Белгијанци су силовито кренули од почетка, и већ у другој минути Јуриј Тилеманс је постигао гол за 1:0

Пријетили су Белгијанци, али сјајно је бранио голман Нита.

Румуни су пријетили из контра напада, али нису користили своје шансе.

До краја првог полувремена није било голова.

На старту другог полувремена Белгијанци су кренули још јаче, тражећи и други гол за потврду побједе.

Прво је Лукаку постигао гол у 68. минути, али је он поништен због офсајда. Ово је трећи гол Ромелуа Лукакуа на овом првенству, који му је ВАР поништио.

У 80. минути Белгијанци су коначно постигли гол за 2:0. Кевин де Брујне је погодио за 2:0 поред немоћног Флорина Ните.

После ове побједе Белгија је дошла до првих бодова на овом првенству.

Белгијски селектор Доменико Тедеско извео је састав у формацији 4-2-3-1.

На голу је био Коен Кастелс, у одбрани Теате, Вертонген, Фаес и Кастање, у средини Онана и Тилеманс, испред њих Доку, Де Брујне и Лукебакио, а у врху напада Ромелу Лукаку.

Румунски селектор Едвард Јорданеску изввео је тим у формацији 4-1-4-1.

На голу је био Флорин Нита, у одбрани Ратиу, Драгушин, Бурка и Банчу, задњи везни је Мариус Марин, испред њих Ман, Разван Марин, капитен Николаи Стачиу и Михалиа, а у врху напада је био Денис Драгуш.