ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО, ДАН 15.- ДНЕВНИ ИЗВЈЕШТАЈ

Припремио: Павле Боровчанин

0
56
Европско првенство

Поштовани читаоци, после два дана паузе настављено је Европско првенство у Њемачкој.

Јуче се играна прва два меча осмине финале.

Од 18.00 играли су Италија и Швајцарска, а од 21.00 Њемачка и Данска.

У првом мечу дана Швајцарци су направили изненађење избацивши браниоца титуле Италију са 2:0.

Ова побједа Швајцарске је прва побједа над Италијом после 31 године.

Швајцарци су одмах од старта меча показали жељу за проласком даље, кренувши веома јаким темпом.

Прву велику прилику имали су у 24. минути, када је шут Брила Ембола сјајно одбранио Донарума.

У 37. минути Рубен Варгас је сјајно уочио утрчавање Фројлера, послао му је сјајну лопту коју је Фројлер прослиједио поред Донаруме, те донио предност Швајцарцима.

Одмах на старту другог полувремена Швајцарци су одмах стигли до 2:0.

Рубен Варгас се сјајно ушуњао у шеснаестерац и послао лопту поред немоћног Донаруме.

До краја утакмице Спалети је све карте бацио у напад, али је само Скамака успио да погоди стативу петнаестак минута прије краја.

На крају закључак ове утакмице је да су Италијани одиграли лошу утакмицу, те заслужено испали, док Хрватски репрезентативци сада још више могу да жале за примљеним голом у 98. минути, који их је послао кући.

Мурат Јакин је извео тим у формацији 3-4-2-1.

На голу је био Јан Зомер, у одбрани Шар, Аканџи и Рикардо Родригез, у средини Ебишер, Џака, Фројлер и Ндоје, испред њих Варгас и Рајдер, а у врху напада Брил Емболо.

Лучијано Спалети је извео тим у формацији 4-3-3.

На голу је био Донарума, у одбрани Ди Лоренцо, Бастони, Манћини и Дармијан, у средини Кристанте, Фађоли и Барела, а у нападу Кијеза, Скамака и Ел Шарави.

Швајцарци у четвртфиналу чекају побједника дуела Енглеска и Словачка.

У другом мечу вечери Њемачка је побједила Данску са 2:0.

Кренули су Њемци одмах у офанзиву, постигли су и гол одмах на почетку, који је ипак поништен због фаула у ранијем дијелу напада.

Онда је у 35. минути судија Мајкл Оливер прекинуо меч због јаке грмљане, кише и града.

Након наставка меча сјајну шансу су пропустили Данци.

Томас Дилејни је упослио Расмуса Хојлунда, који је покушао да пребаци Нојера, али је голман Бајерна био присебан и спријечио вођство Данске.

У првим минутима другог полувремена су већ кренула узбуђења.

Данци су постигли гол у 49. минути, Андерсен је постигао гол, али је он поништен управо због његовог офсајда.

У следећем нападу Андерсен је скривио пенал, након што га је лопта погодила у руку, а пенал је у предност Њемачке од 1:0 претворио Каи Хаверц.

У 66. минути велика шанса за Расмуса Хојлунда, али нападач Јунајтеда није успио да донесе изједначење Данцима.

У 68. минути Нико Шлотербек шаље далеку лопту из одбране, Мусиала излази сам пред Зомер и доноси предност Њемачкој од 2:0.

Јулијан Нагелсман извео је тим у формацији 4-2-3-1.

На голу је био Мануел Ноер, у одбрани Раум, Шлотербек, Рудигер и Кимих, у средини Крос и Андрих, испред њих Мусиала, Сане и Гундоган, а у нападу Каи Хаверц.

Дански селектор Каспер Хјулманд извео је тим у формацији 3-4-2-1.

На голу је био Каспер Шмајхел, у одбрани Андерсен, Вестергард и Кристенсен, у средини Бах, Дилејни, Хојбјерг и Меле, испред њих Сков Олсен и Ериксен, а у врху напада Расмус Хојлунд.

Њемци у четвртфиналу чекају побједника дуела Шпаније и Грузије.