Посјета предсједника РС Милорада Додика Источном Сарајеву, која траје од јуче потврдила је да је присуство Републике Српске у овом њеном дијелу свакодневно, поручио је градоначелник Источног Сарајева Љубиша Ћосић данас у Сокоцу.
- Тако је данас свечано било на отварању Ректората Универзитета у Источном Сарајеву. Такође, причали смо о неким новим пројектима у Палама. Један од таквих који се веже за карактеристику Пала као престонице, односи се на изградњу Цркве Светог Стефана на брду Коран, највишем узвишењу ове општине, који ће се убудуће звати „брдо слободе“. Биће то у част оснивачима Републике Српске и онима који су је створили. Тиме ћемо имати једно импозантно мјесто које припада Палама и Источном Сарајеву – открио је Ћосић.
![]()
Градоначелник је навео да је Соколац примјер напора и покушаја да се далеко успјешније води општина него што је то било у претходном периоду.
- Начелник Страхиња Башевић је доста ствари ријешио, али доста проблема и даље остаје. У томе је незаобилазна подршка Републике Српске и према идејама руководства општине Соколац, овдје ће грађани убудуће имати шта да виде, а биће ту присутна помоћ од Градске управе. Соколац је јако битан дио Источног Сарајева, и његова је површина више од половине територије Града. Ми ћемо са 600.000 КМ учествовати у проширењу вртића у овој локалној заједници и подржаћемо изградњу мултифункционалног објекта за културне и остале садржаје са 1.000.000 марака. Морам да напоменем да то не бисмо могли без подршке предсједника и Владе, која се односи на измјене Закона у буџетском систему, што је Граду обезбиједило поптуну финансијску стабилност – казао је он.
Према Ћосићевим ријечима највреднији капитални пројекат је израда студије изводљивости изградње тунела који повезује Источно Ново Сарајево и Пале.
- У наредних мјесец дана ћемо у Влади имати презентацију поменуте студије. Овај пројекат ће, уз саобраћајну реконструкцију од Сокоца до Пала, у наредних пет до 10 година учинити Источно Сарајево компактним Градом – изјавио је градоначелкик Љубиша Ћосић, приликом боравка у Сокоцу, у оквиру посјете предсједника РС Милорада Додика нашој локалној заједници.


































