Синоћ је у сали за сједнице Скупштине општине Соколац одржана изборна Скупштина Удружења „Мајка и дијете“ на којој је једногласно изабрана за новог предсједника Александра Елез, док је за предсједника Скупштине изабрана Бранка Радоњић.
Удружење „Мајка и дијете“ постоји од 2012. године и окупља родитеље који имају троје и више дјеце.

Након сједнице, новоизабрани предсједник Александра Елез, навела је да ову улогу схвата као велику обавезу узимајући у обзир да има четворо дјеце, али је изразила наду да ће изабране млађе мајке имати много више идеја за све активности које ће услиједити.
- Ово је искључиво волонтерски посао и заиста ћу се трудити да часно, поштено и одговорно радим. Наши чланови ће бити равноправни и неће бити одвајања по било ком основу. Ускоро ћемо организовати састанак на коме ћемо јасно дефинисати који су то наши приоритети у наредном периоду, а све у циљу да олакшамо живот вишечланим породицама – нагласила је Елезова.
Изборној Скупштини присуствовао је и начелник општине Соколац Милован Бјелица који је појаснио да је иста заказана у договору са предсједником Удружења „Четири плус“ Републике Српске Миладином Готовцем због истека мандата досадашњем предсједнику Удружења „Мајка и дијете“.
- Поред избора новог руководства, измијењен је Статут овог удружења, које од сада припада Удружењу „Четири плус“ Републике Српске. Удружење „Мајка и дијете“ је проглашено удружењем од општег интереса за општину Соколац и дио средстава за његов рад биће обезбијеђен из општинског буџета – најавио је Бјелица.

Секретар Републичког удружења Жељко Нинковић задовољан је што је соколачко удружење добило ново руководство и похвалио гест локалне управе да подржи породице са троје и више дјеце.
- Циљ Републичког удружења „Четири плус“ је да се избори за права мајки доношењем законског акта који би се највјероватније звао Закон о правима мајке и дјетета и којом би се регулисао низ питања која се односе на вишечлане породице. Управо је данас предсједник Удружења „Четири плус“ Миладин Готовац именован за предсједника Радног тијела у Народној скупштини Републике Српске које ће расправљатри о закону о правима мајке и дјетета. Желимо да се изборимо за право које ни у ком случају неће бити социјална мјера, већ у правом смислу ријечи – пронаталитетни закон, помоћу кога ће се млади одлучити да стварају вишечлане породице – закључио је Нинковић.
За чланове Управног одбора овог удружења изабране су Сузана Тодоровић, Бојана Савић и Нина Јововић, док је за секретара изабрана Срђана Косорић.





































