Анђела Бранковић прва Српкиња са златом на СП у боксу

194

Српска боксерка Анђела Бранковић освојила је златну медаљу на Свјетском првенству у Нишу у категорији од 54 до 57 килограма, пошто је у финалу побиједила Тајланђанку Пунраву Руенрос резултатом 5:0.

Бранковић је постала прва српска боксерка која је освојила златну медаљу на СП.

Пет српских боксерки је у петак на првенству у Нишу освојило бронзане медаље – Сара Ћирковић, Драгана Јовановић, Наталија Шадрина, Анастасија Лукајић и Николина Гајић.