Атлетичарка „Гласинца“ Сара Лучић трећа на Европском тимском првенству у Словенији

350
Фото: Олимпијски комитет БиХ

Атлетичарка соколачког „Гласинца“ Сара Лучић је као репрезентативка БиХ освојила треће мјесто у скоку увис на Европском тимском првенству 3. лига у Марибору у Словенији, које је одржано у претходна два дана.

Лучићева је прескочила 1.79 метара, што је било довољно за треће мјесто и бронзану медаљу.

Атлетска репрезентација Босне и Херцеговине је остварила невјероватан резултат и екипно су заузели треће мјесто, чиме су по први пут у историји обезбједили пласман у 2. лигу.

Репрезентацију су водили капитени Сара Лучић из Сокоца и Амел Тука из Зенице.

Са Лучићевом у Марибор је отпутовао и предсједник Атлетског клуба „Гласинац“ Жарко Арбиња, чиме се додатно потврђује подршка и посвећеност клуба развоју атлетике на државном и међународном нивоу.

Из Атлетског клуба „Гласинац“ поручују да су поносни на Сарину бронзану медаљу, успјешно представљање државе и овог клуба на престижном спортском такмичењу.