Протеклог викенда, 5. и 6. новембра, у Никшићу је одржано такмичење у боксу у оквиру Регионалне лиге. Домаћи такмичар Лука Вељовић наступао је за бањалучку Славију, те забиљежио побједу и пораз.

Према ријечима тренера Предрага Бартуле, Вељовић је у првом мечу побједио првака Србије Сејдина Азифа.

  • Познато је да су репрезентативци Србије боравили у Сокоцу на припремама. Нама је част што је наш такмичар управо побједио једног од њих, иако Лука има поред спортских и бројне пословне обавезе, казао је он.

Другог дана викенда услиједило је 4. коло у коме је Вељовић поражен од Едина Алковића из Подгорице, који је такође наступао за Србију, а освајач је и европске медаље.

  • Лука је овај меч изгубио на поене, јер га је противник тактички савладао, иако је наш такмичар био физички спремнији, појаснио је Бартула.

Бартула је најавио да ће боксери Гласинца сљедећи наступ имати од 18. до 20. новембра, у Сарајеву, на међународном турниру за младе боксере. За овај турнир већ су пријављени Марија Амовић и Рајко Томовић.

Према његовој најави, 18. децембра у Лозници ће се одржати сљедеће, вјероватно и посљедње овогодишње коло. Екипа БК „Славија“ у којој наступају домаћи такмичари очекује пласман међу четири најбоље на простору бивше Југославије. Плеј-оф би се требао одржати у Бања Луци, што ће бити још једна прилика за промоцију овог борилачког спорта.