Члан Боксерског клуба „Гласинац“ Лука Вељовић сутра путује на Медитеранске игре у Алжир, на којима ће наступити као један од 48 представника репрезентације Босне и Херцеговине у једанаест спортских дисциплина.
Вељовић је једини спортиста са подручја Града Источно Сарајево који ће учествовати на овим играма, што је велики успјех и за општину Соколац али и цијелу регију.

Према ријечима тренера Предрага Бартуле, у петак су у Олимпијском комитету БиХ преузели спортску опрему и акредитације, док је лет из Сарајева планиран за уторак вече из Сарајева за Истанбул, а потом други лет за Алжир.
- Најављено је преко 4.000 учесника на Медитеранским играма и ово је сигурно највећи домет такмичења на којем учествују наши спортисти. Ми смо веома задовољни и очекујемо да ћемо се добро показати. Надамо се да ће једно овакво искуство Вељовићу отворити још многа врата, јер га у региону сви већ познају као младог и перспективног спортисту – нагласио је Бартула.
Он је посебно истакао да су такмичење у Премијер лиги БиХ завршили на четвртој позицији од укупно шеснаест екипа колико их се нашло у овом рангу такмичења.



































