Боксерски клуб „Гласинац“ уписао је нови успјех протеклог викенда у Градишци, гдје је одржано 5. коло Лиге Републике Српске у боксу, а истовремено састале су се репрезентације Републике Српске и Војводине.
Сокочанин Александар Вељовић побиједио је Љубишу Сталетовића из Новог Сада и тиме допринио побједи Републике Српске над репрезентацијом Војводине, док су у Лиги Српске учествовала четири боксера „Гласинца“, казао је тренер у овом клубу Предраг Бартула.
–Веома смо задовољни оствареним резултатима. Вук Ћајић побиједио је Павла Манојловћа из „Обилића“ док је Тодор Цвијетић био бољи од Кристијана Ђурића из Дервенте. Наш Јовица Тошић и Јован Миљуш из Бањалуке завршили су пријатељски меч неријешено, а млади Никола Тошић је забиљежио пораз. Тошић је иначе омладински првак Босне и Херцеговине и пред њим су тек успјеси, тако да је овај пораз само искуство више. Градишка има једну од најљепших дворана и са 24 боксерска клуба била је право поприште спортских дешавања за викенд – додао је Бартула.

Он је наговијестио да уз скромне финансије, боксери „Гласинца“ настављају борбе и учешћа на бројним наредним такмичења.
–Баш због тога што се тешко сналазимо желимо још више да остварујемо. Увјерен сам да нас ове године чекају велики резултати као што су били и прошле. Циљ нам је да имамо свог такмичара на првенствима Европе за репрезентацију – истакао је Бартула.
Прошле године, Лука Вељовић наступио је на Европском првенству за сениоре у Београду, Александар Вељовић на Првенству Европе за јуниоре у Сарајеву, а посебно запажене резултате браћа Вељовићи имали су на Балканском првенству у Лозници када су освојили друго и треће мјесто међу бројним боксерима из 13 земаља Балкана.



































