Атлетски клуб „Гласинац“ организује је данас Дан дјечије атлетике у Сокоцу за дјецу од шест до 12 година, без обзира да ли тренирају атлетику или неки други спорт. Карактер овог догађаја није такмичарски, већ су постављени полигони те су активности усмјерене на координацију и флексибилност дјеце.
Према ријечима предсједника АК „Гласинац“ Жарка Арбиње Дани атлетике трају од 6. априла до 7. маја, а овај клуб један је од ријетких из мањих градова који је у календар уврстио овај догађај.
- У суштини ово је осмишљено као дружење, а не такмичење. Када узмемо у обзир да живимо у времену у коме су дјеца мање активна и нису упозната са правилним трчањем и уопште држањем, ово је својеврсно увођење у било коју врсту спорта, невезано за атлетику. Поред физичког развоја, ово је и добар вид социјализације. Атлетика је спорт у којем су заступљена оба пола равномјерно свих старосних узраста – навео је Арбиња.

Горанa Сорак, тренер у Школи дјечије атлетике за дјецу до 12 година, подсјетила је да је АК „Гласинац“ већ деценију укључен у Програм дјечије атлетике, који је испред Свјетске атлетске асоцијације осмишљен као вид социјализације и приближавања дјеце спорту.
- Оваквих дешавања је више пута било на нашем стадиону. Концепт је осмишљен тако што дјеца не пролазе стандардне атлетске дисциплине, већ да кроз разне игрице, забаву и дружење упознају се са атлетиком. Сви могу учествовати без обзира ко је јачи, бољи или талентованији, и сви могу дати допринос у својој групи, што за крајњи циљ има социјализацију и промоцију здравог начин живота – поручила је Сорак, која се од недавно вратила свом клубу као тренер млађих категорија.
Овај догађај окупио је велики број дјеце првенствено из Сокоца, али и Пала, Источног Сарајева, Власенице.
Леа Бартула, која тренира у „Гласинцу“ и такмичи се у дисциплини трчање на 600 метара, одушевљено је поздравила овај догађај.
- Јако волим овај спорт. Дошла сам данас не због побједе већ да се дружимо сви заједно – казала је Леа.

Саша Самарџић, млада атлетичарка из АК „Инвиктус“ Пале је дошла у Соколац ради забаве и дружења.
- Моја порука другарима који желе да се баве спортом је да никад не одустају – додала је.
Њена саиграчица Уна Чечар са Пала истом намјером је стигла у Соколац.
- Кроз спорт се можемо такмичити, али и забављати и позивам сву дјецу да нам се придруже. Моја дисциплина је трчање на 200 и 400 метара и већ сам освојила неколико награда – рекла нам је ова дјевојчица.
Због временских прилика, Дан дјечије атлетике организован је у Спортској дворани, а раније је планирано да то буде на стадиону „Бара“, који има изврсне услове. Домаћин АК „Гласинац“ организовао је ову манифестацију испред Атлетског савеза Републике Српске и Атлетског савеза БиХ.



































