Магистрални пут Сарајево-Фоча биће данас пуштен за саобраћај моторних возила носивости до три и по тоне, изјавио је Срни вршилац дужности директора предузећа „Путеви Републике Српске“ Мирослав Јанковић.
Јанковић је подсјетио на проблеме који су изазвали прекид саобраћаја, укључујући и клизиште које је угрозило саму саобраћајницу и мост на ријеци Бистрици.
Он је рекао да су екипе Хидроцентрале „Бистрица“, заједно са извођачем радова, приступиле санацији и уградиле стотињак шипова пречника 1.600 милиметара, дужине 30 метара, тако да клизиште више не постоји на том дијелу.
„Предстоји нам санација моста, али је извођач радова са инвеститором поднио захтјев Министарству саобраћаја и веза Републике Српске, на који смо ми дали сагласност, да се пусти саобраћај за лака моторна возила, односно за возила до три и по тоне, који ће бити пуштен у току дана“, појаснио је Јанковић.
Он је прецизирао да ће лака возила моћи прелазити наизмјенично преко моста.
„Позивам грађане на стрпљење док се сви радови приведу крају. Ријеч је о клизишту гдје има доста непредвиђених радова, али перманентно се ради и гледамо да то буде завршено у што краћем року како би био омогућен саобраћај и за тешка теретна возила“, навео је Јанковић.
































