Десет медаља за каратисте соколачког „Омладинца“

134

На такмичењу одржаном 16. маја у Источном Сарајеву у организацији Карате клуба „Славија“, каратисти соколачког Карате клуба „Омладинац“ остварили су запажене резултате освојивши укупно десет медаља – три златне, двије сребрне и пет бронзаних.

На турниру је учествовало око 500 такмичара из четири државе.

У категорији кате медаље су освојили:

  • Данило Зечевић – прво мјесто (дјечаци 11 година)
  • Лука Ђерић – треће мјесто (дјечаци 8 година)

У категорији борбе успјешни су били:

  • Вујадин Грујић – прво мјесто (дјечаци 7 година, -34 кг)
  • Мирјана Грујић – прво мјесто (дјевојчице 11 година, -44 кг)
  • Лука Ђерић – друго мјесто (дјечаци 8 година, -34 кг)
  • Маријана Савчић – друго мјесто (јуниорке, +66 кг)
  • Матија Симовић – треће мјесто (дјечаци 8 година, -34 кг)
  • Андреј Јоловић – треће мјесто (дјечаци 13 година, -55 кг)
  • Ведран Вукојичић – треће мјесто (У14 мушкарци, -55 кг)
  • Лука Косорић – треће мјесто (дјечаци 13 година, -55 кг)

Из клуба су истакли да су поносни на своју екипу, нагласивши да су сви такмичари показали велики труд, дисциплину и борбеност.

Тренери „Омладинца“ Михајло Вишњић и Огњен Вукојичић су захвалили родитељима који свако такмичење помажу при превозу дјеце.