Дјеца спортом и домаћим производима прикупљају средства за екскурзију – Хуманитарна акција ученика ОШ „Соколац“

165

Данас су спортски терени код Основне школе „Соколац“ оживјели у знаку химаности и подршке. Ученици су организовали хуманитарни турнир и базар са циљем да прикупе средства и помогну својим другарима из осмог разреда да остваре дуго очекивано путовање на екскурзију.

За турнир у одбојци пријавило се осам екипа, док ће у фудбалу снаге одмјерити десет тимова.

Међу бројним учесницима који су данас изашли на школске терене нашао се и ученик деветог разреда Огњен Булајић. Он је одлучио да својим учешћем у турниру да допринос хуманитарној акцији и покаже да спорт може бити више од игре – прилика да се помогне другарима и остави добар примјер.

  • Велика је конкуренција, ту је 10 екипа, добри су играчи, има их и из других школа, лијепо је дружење а лијеп и повод. Надмо се да ћемо прикупити довољно новца, казао је он.

Међу ученицима који су активно учествовали у организацији турнира и базара издваја се и Елена Ђерић, ученица осмог разреда. Она је нагласила да је циљ акције да се помогне другарима који путују на екскурзију, али и да се олакша терет родитељима који у исто вријеме финансирају више школских активности за своју дјецу.

  • Овај хуманитарни турнир смо организовали како бисмо подржали наше другаре који иду на екскурзију. Један број њих има и браћу и сестре који у исто вријеме путују на екскурзију или школу у природи, па да родитељи не би морали плаћати пуне цијене за обоје, ми смо се удружили и покренули ову акцију. На базару су у понуди искључиво домаћи производи и храна коју ученици могу купити за ужину, а тим новцем помоћи нашем циљу.

Уз спортско надметање, дружење и добар примјер, ученици на овај начин прикупљају новац како би помогли својим другарима да остваре путовање на екскурзију.

Овим догађајем показују да иницијатива и креативност могу бити најбољи начин да се подрже школски другови.