Болница „Србија“ у Источном Сарајеву поново ће до краја године пружати услуге магнетне резонанце након набавке новог апарата, што ће омогућити бржу и доступнију дијагностику за становнике Сарајевско-романијске регије, изјавио је Срни директор ове здравствене установе Небојша Шешлија.
Шешлија је захвалио Влади и премијеру Републике Српске Сави Минићу што су препознали потребе становника Источног Сарајева и подржали набавку новог апарата за магнетну резонанцу.
Према његовим ријечима, Болница „Србија“ већ годину дана не пружа услуге снимања магнетном резонанцом због квара и застарјелости апарата који је био у употреби од 2010. године.
„Били смо једна од првих установа у Републици Српској која је пружала ову врсту услуге, а набавком новог апарата највећу корист имаће пацијенти, јер ће бити смањене листе чекања и омогућена правовремена дијагностика“, рекао је Шешлија.
Он је истакао да је адекватна и благовремена дијагностика кључна за превенцију и успјешно лијечење пацијената.
Влада Републике Српске обезбиједиће више од 12,1 милион КМ за пројекте санације, реконструкције и опремања болница Градишка, „Србија“ у Источном Сарајеву и Специјалне болнице за физикалну медицину и рехабилитацију „Мљечаница“ у Козарској Дубици.


































