Пуковник у пензији и стручњак за безбједност Василије Зрнић оцијенио је да је могуће да страни фактори Републику Српску желе представити небезбједном јер ускоро у органима УН слиједи одлучивање о продужетку мисије „Алтеа“ /ЕУФОР/ у БиХ, коју подржава НАТО.
Зрнић је рекао Срни да је то вјероватно један од циљева недавних дојава о постављеним бомбама у објектима у Српској, које засигурно стижу из иностранства и дешавају се у јеку руско-украјинског сукоба и одржавања војних вјежби НАТО-а.
Он је навео да поменуте дојаве представљају и држање овдашњег друштва у психолошкој тензији и наставак притисака на Србе који су традиционално наклоњени Русији.
Желе да кажу да ситуација код нас безбједносно није добра, што није истина, рекао је Зрнић и оцијенио да је Република Српска способна да одговори на изазове.
Јучерашње дојаве о постављеним експлозивним направама на Аеродрому Бањалука и Универзитетском клиничком центру Републике Српске у Бањалуци испоставиле су се као лажне, што је утврђено противдиверзионим прегледом полиције.

































