На међународном џудо турниру одржаном у суботу у Берковићима, који је окупио 45 такмичара из четири земље, млади спортисти Џудо клуба „Гласинац“ постигли су значајан успјех и освојили шест медаља.
Јана Башевић је у категорији дјевојчица до 14 година, преко 63 килограма, освојила прво мјесто и златну медаљу. Алекса Булајић је наступио у двије категорије – код мушкараца до 18 година, до 50 килограма, освојио је друго мјесто, док је у категорији до 16 година, до 46 килограма, заузео треће мјесто.
Трећа мјеста припала су и Марку Шимшићу у категорији дјечака до 16 година, до 66 килограма, Константину Шушићу у категорији до 14 година, до 46 килограма, као и најмлађем Никши Боровчанину, који је у категорији дјечака до 10 година, до 27 килограма, освојио бронзу.
Остварени резултати у Берковићима најбоља су потврда да Џудо клуб „Гласинац“ наставља да гради успјешну спортску причу.



































