Професори Високе школе за услужни бизнис Огњен Бакмаз, Марко Милошевић и Јоко Драгојловић започели су јуче активно учешће на престижном међународном догађају „International Academic Week 2026“. Домаћин ове значајне петодневне манифестације, која се реализује у оквиру европског Ерасмус+ програма, јесте угледна Б2 Висока пословна школа из Љубљане.

Први дан догађаја обиљежило је званично отварање и окупљање академских лидера из цијеле Европе. Представници ВУБ-а активно су учествовали у стручном дијелу програма кроз радионицу под називом „Rethinking Growth – Strategies for Resilient Economies in a FRAGMENTED World – v 2.0“, посвећену креирању стабилних економских стратегија у савременом пословном окружењу.
Централни дио активности био је резервисан за представљање ВУБ-а на међународном сајму универзитета („International University Fair“). На посебно организованом изложбеном простору, професори и представници школе ће колегама из иностранства, координаторима и студентима презентовати:
- савремене студијске програме и курикулуме ВУБ-а,
- научно-истраживачке пројекте и капацитете школе,
- могућности међународне размјене студената и наставног особља,
- као и потенцијале за будућу међународну сарадњу.

Учешће на овом догађају представља важан корак у даљој интернационализацији ВУБ-а, јачању угледа школе на европској академској сцени и успостављању нових партнерских мрежа за будуће пројекте.
Програм су професори заокружили учешћем на званичним мрежним догађајима, обиласку Љубљане и свечаној вечери, где су настављени разговори о будућој сарадњи.





































