Ходочасници данас ходе ка манастиру Пива

Четврти дан поклоничког пута

413
Ходочасници на поласку из рафтинг кампа Саставци ка манастиру Пива. Фотографија уступљена "Инфо центру".

Свих 33 поклоника који су на путу ка манастиру Острог, осјећају се добро и спремно су започели четврти дан светог пута. Пред њима је данас једна од дужих дионица, која их води ка манастиру Пива.

Према ријечима Милице Вуковић, која је већ четврту годину заредом у колони ходочасника, прошли дан пратила их је вишесатна киша, али су без проблема стигли на синоћно одредиште у рафтинг камп Саставци, на граници са Црном Гором.

Долазак ходочасника у Црну Гору.
Фотографија уступљена „Инфо центру“.
  • Сада смо негдје смо на пола пута, умор је већ присутан али како смо сваким кораком ближи Острогу, срцу је све лакше. Хвала Богу нема никаквих проблема и већих потешкоћа, сви се осјећамо добро и спремно идемо даље. Данас је пред нама, по дужини километара, једна од дужих дионица. Кренули смо јутрос из рафтинг кампа „Саставци“ и планирамо да у вечерњим сатима стигнемо до манастира Пива, гдје ћемо коначити – казала је Вуковићева и додала да се нада да ће их данас пратити боље вријеме него претходног дана.
  • Јуче нам само снијег није падао. Након неколико сати кише били смо  потпуно мокри, а онда су кренуле јаке врућине. Један изазован дан је иза нас, али ево јутрос су сви здрави без икаквих посљедица што је најважније – истакла је она.
Окрепљење у хладној води, по завршетку 3. дана пута.
Фотографија уступљена „Инфо центру“.

Ходочасници из Сокоца кренули су ка манастиру Острогу на 16. поклоњење 6.маја, а своју мисију окончаће након шест дана пјешачења, 11. маја, уочи празника Светог Василија Острошког.