Пред тридесет и три ходочасника, који су из Сокоца кренули на Ђурђевдан пјешке до Манастира Острог на поклоњење чудотворним моштима Светог Василија је пети дан пута, који их води до Видрована односно Никшића.

Овог јутра, за „Инфо центар“ је говорио вишегодишњи ходочасник Младен Вукосављевић који у овом благоугодном подухвату учествује 11. пут.
- Хвала Богу, сви смо добро и сви ходочасници су одлично поднијели јучерашњи дан. У јутарњим часовима смо јуче кренули из Рафтинг кампа „Саставци“ ка Манастиру Пива. Ми ходочасници волимо рећи, вријеме нас је послужило, било је идеално за пјешачење. Уз Божији благослов, јутрос смо присуствовали литургији у Манастиру Пива и сада крећемо ка Видровану. Данашња маршрута је мало тежа и захтјевнија, јер се већином крећемо узбрдо, што је мало већи напор и мало је више километара, али уз вјеру у Бога поднијећемо то све лагано. Идемо даље и сутра навече у Манастиру Острог да се поклонимо моштима нашег Светог Василија – поручио је Младен, чија је сестра Младенка такође једна од ходочасника.

Ово је 16. пут да се организује ходочашће Манастиру Острог из Сокоца, дуго 230 километара. Са сваким кораком и сваким даном, ходочасници су ближе циљу, дијеле их још два дана хода, што ће са вјером у Бога и Светог Василија Острошког прећи без потешкоћа.





































