Ученици Драмске секције Средњошколског центра „Василије Острошки“ у уторак су одиграли хуманитарну представу „Свастике“ Саве Шкобића у просторијама Високе школе за услужни бизнис Соколац. Ученици су за циљ имали прикупљање новчаних средстава за екскурзију трећих разреда.
Професорица српског језика и књижевности Ана Марић је истакла:
- Ученици су извели представу „Свастике“ коју је написао Саво Шкобић покојни режисер из Вишеграда. Представа је комедија, у питању су разни односи између мушкараца и жена, породице и слично. И ову пресдставу су глумили ученици који су стандардна постава Драмске секције, а то су: Марко Калкан, Матија Маријановић, Хелена Туторић, Катарина Крунић, Катарина Тошић, Катарина Благојевић, Магдалена Боровчанин, као и Страхиња Марковић. Одиграли су сјајну представу, публика је била веома задовољна и јако смо их насмијали – изјавила је Марићева.

Ученици су задовољни изведбом представе, али и реакцијама које су измамили на лицима публике. Посебно су уживали у извођењу ове представе и изјавили су да им је једна од дражих.
Представи је допринијела и ученица четвртог разреда информатичке гимназије Милица Тешановић, која се емотивном поруком о својим сновима, таленту, као и искуству у Драмској секцији опростила од сцене и својих другара. Милица је истакла да јој је била велика част и задовољство бити члан Драмске секције и захвалила се професорици Ани Марић на пруженој прилици, али и породици и другарима на подршци.
Сакупљено је око 300 конвертибилних марака.




































