У школама Републике Српске од нове школске године, у сарадњи са Друштвом психолога Српске, интензивираће се препознавање надарених ученика и подстицати развијање њихових талената, изјавила је новинарима у Бањалуци министар просвјете и културе Српске Наталија Тривић.

Тривићева је рекла да ће наведене активности бити реализоване кроз пројекат „Подстицај тимовима за подршку надареним и талентованим ученицима за рад са талентованом и даровитом дјецом у школама Српске“ за који је данас потписала Протокол о сарадњи са Друштвом психолога Српске.

Она је навела да тај пројекат има за циљ развијање професионалних капацитета са наставним особљем и стручним службама у школама, како би се одређеним механизмима пружила подршка надареној дјеци да буду што боља.

Тривићева је подсјетила да је Министарство у овој години организовало први талент камп, који је окупио 350 ученика основних и средњих школа који су показали изразите вјештине и надареност.

„Од нове школске године очекујемо и интензивиран рад на програмима професионалне оријентације. Сматрамо да морамо бити подршка нашим ученицима и њиховим родитељима, да им помогнемо да открију у чему су они најбољи“, додала је Тривићева.

Предсједник Друштва психолога Српске Дијана Ђурић истакла је да подстицање даровитости и креативности код дјеце има велики друштвени значај.

„Зато требамо улагати кроз дјецу, кроз ученике који показују одређене способности и таленте, заправо и у будућности наше Републике“, истакла је Ђурићева.