Иван Боровчанин освојио четврто мјесто на књижевном такмичењу „СЕВДАЛИНКА“

108
Удружење „Мехо Пузић“ из Оџака додијелило је Плакету „Мехо Пузић“ Ивану Боровчанину из Сокоца, ученику Средњошколског центра „Василије Острошки“.
Боровчанин је освојио четврто мјесто на књижевном такмичењу „СЕВДАЛИНКА“, у категорији Пјесама за пјевање, за пјесму „Глас севдалинке“.
У образложењу плакете наведено је да ова пјесма на посебан начин чува дух севдалинке, доприноси очувању културне и музичке баштине Босне и Херцеговине те његује сјећање на Меху Пузића и љубав према севдалинци која кроз вијекове грије босанско срце.