Кадети МУП Српске положили заклетву; Будимир: Нови полицијски кадрови су чувари отаџбине (ФОТО)

67
На свечаности у Центру за обуку у Залужанима код Бањалуке заклетву је данас положило 138 кадета школованих за потребе Министарства унутрашњих послова Републике Српске и 43 кадета за Полицију Брчко дистрикта.
Кадети положили заклетву - Фото: Уступљена фотографија

– Добили смо 138 нових припадника. Честитам кадетима на успјешно завршеном школовању, те им желим да буду на понос својим родитељима и Српској. Јер они су чувари отаџбине за коју су животе дали хероји у најтежим временима њеног стварања – рекао је ресорни министар, Жељко Будимир.

Нови кадрови омогућавају да се безболније прође актуелна смјена генерација у МУП-у јер треба имати нулту толеранцију према криминалу.

– У јулу ћемо уписати наредну класу и у полицијски систем улазе млади људи који су патриоте и стручњаци у областима у којима ће радити. Поручујем им свима да наставе школовање и да се усавршавају, јер је то потребно Српској – рекао је Будимир.

Начелник Управе МУП-а Српске за полицијско образовање, Миле Шикман, подсјетио је да су кадети, успјешно завршивши десетомјесечну обуку, оспособљени за самостално обављање полицијског посла.

– Након овога завршиће шестомјесечни приправнички стаж и приступити полагању стручног испита. То је услов да буду примљени у пуни радни однос као полицијски службеници – рекао је Шикман.

Валентина Шкорић из Бањалуке, данас награђена од руководства републичке Полиције као најбољи кадет 28. кладе Полицијске академије, рекла је да ће свој посао обављати професионално, те се и даље школовати и усавршавати.

– Све ово ми је подстицај да што боље радим на очувању безбједности, имовине, мира и слободе свих грађана Српске – рекла је она.

Награде за најупјешније кадете су након заклетве добили и Страхиња Кокан и Озрен Грујичић.

Догађају су присуствовали директор Полиције Српске Синиша Кострешевић и бројна родбина кадета 28. класе Полицијске академије.