Лука Вељовић из соколачког Боксерског клуба „Гласинац“ вратио се са Медитеранских игра које се одржавају у Алжиру, а на којима је наступио као један од 15 спортиста Републике Српске односно 48 представника репрезентације БиХ.
Вељовић је једини спортиста са подручја града Источно Сарајево који је учестовао на овим играма, што његов тренер Предраг Бартула сматра великим успјехом за спорт општине Соколац и Сарајевско-романијске регије.
- Иако је заустављен у првом мечу гдје се сурео са вицешампионом свијета из Турске, Лука је показао одличну борбеност и храброст. Томе треба додати да има тек 19 година, а да се нашао у конкуренцији са много старијим и искуснијим боксерима. Из БиХ је наступило осам боксера. За нас је медаља додћи до Медитеранских игара. Подсјећам да је то прије четири године пошло за руком атлетичарки Младени Петрушић из Сокоца – истиче Бартуа.

Он наглашава да је чар у оваквим такмичењима што спортисти бивше Југославије превазилазе све границе, бодре се међусобно и склапају трајна пријатељства.
- Спортисти умију да се радују успјесима других; конкретно дружили смо се са млађаном пливачицом из БиХ Ланом Пудар, која је првакиња Европе. Невјероватан је осјећај када на аеродрому људи заустављају наше спортисте, сликају са њима, а полиција их прати да све прође безбједно. За једанаест дана, колико смо ми боравили у Алжиру, за БиХ су освојене једна златна и шест бронзаних медаља, али такмичење није завршено, тако да би тај учинак до краја могао бити бољи. Спорт нам је још једном доказао да млади из малих средина могу стићи до далеких земаља и престижних такмичења – додаје тренер у БК „Гласинац“.

Он подсјећа да учешће на свјетским такмичењима попут поменутог изискује доста средстава и захвалио свима који су их у том смислу подржали.
- Добили смо подршку од градоначелника Источног Сарајева Љубише Ћосића, посланика Дарка Бабаља, начелника општине Источна Илиџа Маринка Божовића, директора ШГ „Романија“ Страхиње Башевића те Милана Јоловића и Милана Ћебића, који су власници хотела „Златни бор“. Ниједна политичка партија не може присвојити спортисте, јер они представљају себе, грађане и своје градове, али се показало да људи на вишим позицијама за нас имају слуха. Неизмјерно им се захваљујем – казао је Предраг Бартула.
За соколачке боксере нема предаха, већ за мјесец дана Лука Вељовић ће дебитовати професионални бокс како би побољшао свој учинак у каријери. Поред Вељовића, млади Рајко Томовић окушаће се на Омладинској златној рукавици Србије, такмичењу које се одржава сваке године и укључује осам земаља, а Томовић има добре предиспозиције да се појави на Свјетском првенству у Шпанији у новембру.





































