Манастир у Озерковићима прославља крсну славу – Тројице, у недјељу, 31. маја

91

Манастир Пресвете Тројице у Озерковићима прославиће у недјељу, 31. маја, своју Крсну славу – Силазак Светог Духа на апостоле (Педесетница – Тројице).

Свечано обиљежавање славе почеће у 9.00 часова служењем Свете Божанствене Литургије, након чега ће услиједити традиционална литија и обред резања славског колача.

Према програму манифестације, након богослужења биће уприличен избор кума манастирске славе за наредну годину, а за све присутне вјернике и госте обезбијеђена је славска трпеза и послужење.

Из управе манастира упутили су отворен позив вјерном народу да у недјељу узме учешће у евхаристијском сабрању и заједнички прослави овај велики хришћански празник.