Манастирска црква у Кнежини данас обиљежава крсну славу Светих равноапостола цара Константина и царице Јелене

159
Фотографија уступљена "Инфо центру"

У духу вјере, традиције и саборности, у манастиру у Кнежини код Сокоца данас је свечано обиљежена крсна слава – Свети равноапостолни цар Константин и царица Јелена, окупивши велики број вјерника и званица.

Манастир у Кнежини, недалеко од Сокоца, један је од најстаријих православних храмова у овом крају, али уједно и један од новијих манастира.

Свету литургију служили су: архимандрит Андреј, протојереј-ставрофор Миле Рацковић и настојатељ манастира у Кнежини, Владимир Ђуричић.

Фотографија уступљена „Инфо центру“

Обиљежавању су присуствовали градоначелник Града Источног Сарајева Љубиша Ћосић, начелник општине Соколац Страхиња Башевић и начелник општине Источно Ново Сарајево Јован Катић. Овогодишњи кум славе је Славко Јефтић, док је за кума славе наредне године изабран Радосав Новосел.

Фотографија уступљена „Инфо центру“

Група ходочасника кренула је јутрос од Цркве Светог пророка Илије у Сокоцу према манастиру у Кнежини, како би присуствовала Светој литургији. Ходочашће је организовало Удружење грађана „Свети Василије Острошки“.