Поводом Међународног дана породице, у организацији Установе за културу „Перо Косорић“, Установе за предшколско васпитање и образовање Соколац и Туристичке организације, а под покровитељством Општине Соколац, одржана је манифестација Соколенд.
Овај програм је осмишљен да пружи радост најмлађима и њиховим породицама, уз садржаје који истичу значај породице, дјетињства и заједничког времена.

Вршилац дужности директора Установе за културу „Перо Косорић“ Жана Подинић нагласила је да је циљ манифестације да најмлађима и њиховим породицама пружи радост и лијепо искуство:
- И ове године смо, заједно са вртићем и Туристичком организацијом, припремили богат и разноврстан програм. Малишани су уживали у фејс-пеинтингу, дружењу са маскотама, аниматору Дионису који је са њима пјевао, плесао и доносио осмијехе, као и у фотособи гдје су цртали портрете својих чланова породице. Посебну димензију ове године даје хуманитарни карактер манифестације – ученици Основне школе „Соколац“ прикупљају средства за екскурзију осмог разреда, а ми смо им уступили једну кућицу у којој продају своје производе. Захвалност дугујемо Општини Соколац која је покровитељ манифестације и која је омогућила да Соколенд буде празник дјетињства и породице, додала је Подинићева.

У оквиру манифестације Соколенд одржан је традиционални маскенбал вртића. Према ријечима вршиоца дужности директорице Установе за предшколско васпитање и образовање Соколац, Снежане Дангубић, у маскенбалу је учествовало око 160 дјеце. Малишани су својим маштовитим костимима донијели радост и боје, а све је протекло у духу дружења и уживања у манифестацији која је посвећена њима и њиховим породицама.

Ове године манифестацији „Соколенд“ прикључила се и Туристичка организација Соколац. Према ријечима вршиоца дужности директора Бојане Марковић, за најмлађе је организован мали квиз у познавању наше околине уз симболичне награде, као и игрокази који су дјецу забавили и подстакли на учење кроз игру. На овај начин најмлађи су имали прилику да кроз забаву упознају љепоте нашег краја и осјете радост дружења.

Наставница математике у Основној школи „Соколац“ Младена Вељовић захвалила је организаторима који су омогућили да ученици осмог разреда буду дио манифестације. Осмацима је уступљена једна кућица у којој су продајом припремљених производа прикупљали средства за екскурзију.
- У петак, 22. маја, биће одржан хуманитарни турнир у одбојци и фудбалу, као и базар испред наше школе. Идеја је да ученици који су тог дана планирали купити ужину то учине код својих другара на базару и на тај начин подрже акцију. Захваљујемо се свима који су подржали ову иницијативу и помогли да осмаци остваре своју жељу да оду на екскурзију, навела је Вељовићева.

Циљ манифестације „Соколенд“ је подсјећање на важност породице као темеља друштва. Да нас охрабрује да његујемо блискост, љубав и подршку међу члановима породице, али и да кроз заједничке активности градимо здраво окружење за одрастање дјеце. Управо кроз овакве програме најмлађи уче да је породица мјесто сигурности, радости и снаге, а заједничко дружење постаје најљепша успомена коју носе са собом.




































