Млади боксер Александар Вељовић наставља побједничком стазом

Одиграно друго коло Премијер лиге Босне и Херцеговине

285
Фотографија уступљена "Инфо центру"

Минулог викенда у Источној Илиџи одржано је друго коло Премијер лиге Босне и Херцеговине на коме је члан Боксерског клуба „Гласинац“ Александар Вељовић убједљиво побиједио Алексу Јовановића из Бањалуке.

Тренер Боксерског клуба „Гласинац“ Предраг Бартула је истакао да је овом побједом, млади Вељовић оправдао сребрну медаљу освојену на Балканском првенству у Лозници прошлог викенда.

  • Александар Вељовић је двоструки првак Босне и Херцеговине и наша нова нада за наредни период. Тек му је 16 година и пред њим је добра перспектива и велика будућност. Његов старији брат Лука је изгубио меч на поене. Била је добра атмосфера и задовољни смо организацијом која је била повјерена БК „Славија“ – додао је Бартула.

На овом такмичењу учешће је узело 12 клубова, међу којима су три клуба са подручја Града Источно Сарајево: БК „Славија“ Источно Ново Сарајево, БК „Ратник“ Источна Илиџа и БК „Гласинац“ из Сокоца.

Бартула је најавио да ће се 7. и 8. децембра у Бањалуци одржати Првенство Републике Српске у боксу, на коме ће се према његовим ријечима, осим браће Вељовић борити Рајко Томовић и Кристијан Јововић.