Српски члан Предсједништва БиХ Милорад Додик изјавио је синоћ да је разговор са предсједником Русије Владимиром Путином био пун разумијевања и отворености и да је потврђено опредјељење да се заједно гради гасовод и двије гасне електране.
Додик је рекао да је је ријеч о једној електрани у околини Приједора и једној код Бањалуке које ће омогућити значајан конзум за гас.
Он је истакао да морају бити завршене процедуре, прије свега уговорног односа између БиХ и Србије да би дошло до обезбјеђивања свих неопходних дозвола.
„Ово је био вема важан састанак“, рекао је Додик за РТРС.
Он је истакао да је обавијестио предједника Русије о изградњи руско-српског храма у Бањалуци и о доброј сарадњи са Русијом у области медицине када је ријеч о доласку значајних имена из те области у Српску.



































