У оквиру дугогодишње успјешне сарадње са Медицинским факултетом Фоча, ЈЗУ „Завод за форензичку психијатрију“ Соколац угостио је другу групу студената медицине који су у овој установи боравили на принципу интернатског смјештаја. Ова вишедневна посјета реализована је са циљем да се будућим љекарима омогући јединствен и свеобухватан увид у специфичности форензичке психијатрије кроз интензивну клиничку праксу.
Концепт вишедневног боравка у Заводу омогућио је студентима да се потпуно укључе у свакодневне професионалне процесе. Током стручне праксе, они су имали прилику да прате рад одјељења, присуствују јутарњим визитама и стручним колегијумима, те се упознају са протоколима лијечења, дијагностике и вођења медицинске документације специфичне за форензичке пацијенте.

Највећи дио едукације и рада са студентима водио је др Миле Јевтић, специјалиста психијатрије и помоћник директора за медицинске послове. Кроз директан контакт и менторство др Јевтића, будући љекари су имали прилику да кроз анализе специфичних случајева из клиничке праксе и стручне дискусије стекну драгоцјена практична знања. Поред тога, студенти су пратили рад и осталих чланова мултидисциплинарних тимова, као и активности у оквиру радно-окупационе терапије.
Директним учешћем у раду и свакодневним консултацијама са љекарима Завода, студенти Медицинског факултета Фоча добили су јасну слику о комплексности струке, али и о високим хуманим и безбједносним стандардима које ова установа примјењује у лијечењу и рехабилитацији пацијената.

Завод за форензичку психијатрију Соколац с поносом наставља да буде наставна и научна база за едукацију младих љекара, улажући у будућност здравственог система и пружајући подршку академској заједници у Републици Српској и региону.


































