Замјеник предсједавајуће Савјета министара Сташа Кошарац истакао је да је и и прије осам и прије три деценије циљ био истребљење српског народа са ових простора, али да у томе нису успјели ни 1942. ни 1992. године.
- Неће ни данас када срамним резолуцијама и фалсификовањем историје покушавају наметнути етикете које нам не припадају. Потомци наших крвника данас би да нам суде, да нам укину Српску и да нас потчине, рекао је Кошарац.
Кошарац је напоменуо да су прошле 82 године од покоља у Старом Броду, који је постао симбол српског страдања током Другог свјетског рата у источној Босни.
Он је подсјетио да је у име „братства и јединства“ бивша држава овај злочин прећуткивала и гурнула у мрак.
- Умјесто да се познати злочинци приведу правди и осуде, настао је мук о српском страдању. Мук о убијању српских цивила, жена, дјеце, стараца, истакао је Кошарац.
Према његовим ријечима, Дрина је зелена гробница за више од 6.000 невиних Срба који су страдали у њеним водама бјежећи од усташа и тадашњих муслимана у Старом Броду 1942. године.
Кошарац је навео и да су се навршиле 32 године од страдања српског становништва у Брадини код Коњица, подсјетивши да су припадници муслиманских и хрватских снага напали на данашњи дан 1992. ово село и убили 48 ненаоружаних српских цивила, а преостале су одвели у логоре или протјерали.
- Стари Брод и Брадина, као и бројна српска стратишта у Другом свјетском рату и протеклом Одбрамбено-отаџбинском рату, служе нам као опомена да је Република Српска једини оквир наше слободе и гарант нашег опстанка и останка на овим просторима, нагласио је Кошарац.
Он је додао да су Срби државотворан и слободарски народ.
- Чувамо Српску као зјеницу ока, написао је Кошарац на „Инстаграму“.
































