У Источном Новом Сарајеву јуче је одржано такмичење „3. СЛАВИЈА ОПЕН 2024“, на коме су учешће узели чланови Карате клубова „Гласинац“ и „Омладинац“ из Сокоца остваривши изузетне резултате.

За Карате клуб „Гласинац“ златне медаље у борбама су освојиле Марија Ећимовић и Александра Јакшић. Сребрне медаље такође у борбама освојили су Лазар Мирковић и Давид Плакаловић, док је у катама сребро освојила Ања Копривица. Трећа мјеста у борбама су освојили Ђорђе Копривица, Павле Петрушић, Андреј Јововић, као и Ђорђе Петрушић кадети тешка категорија.

За Карате клуб „Омладинац“ златне медаље и прва мјеста су освојили Димитрије Милинковић и Данило Зечевић у катама, Мирјана Грујић, Милијана Јовановић кате треће мјесто, те Новак Цвијетић, Ђорђе Ђуран и Павле Пајић у борбама треће мјесто.
На поменутом такмичењу учествовало је 60 клубова из четири земље са 486 такмичара.





































