Након завршеног такмичења у Другој лиги Републике Српске, одбојкашице „Гласинца“ својим преданим радом и резултатима на терену, успјеле су да се врате у прволигашко друштво.
Тренер Марко Обреновић каже да је и он као и одбојкашице задовољан овим успјехом, али подсјећа да су посљедњих годину дана имали веома тешке моменте.
- Никад није било теже, али смо остварили завидан резултат. Прошле године смо такође имали добар тим и шансу да пређемо у Прву лигу Републике Српске, али стицајем неких околности, спортских и неспортских калкулација, нисмо успјели. Ове године формирали смо јак и потенцијалан тим и ради се првенствено о дјеци која воле овај спорт. Окосница тима, играчи који су изнијели утакмице су задњих пет година били у нашем саставу и то је била велика предност и нада да се можемо вратити – навео је Обреновић.

У међувремену, како Обреновић који тренира први тим истиче, Клуб се добро организовао, појачан је стручни рад са повратком Сњежане Вишњић која ради са кадетима и Радмилом Марковић која ради са пионирима.
- Успјели смо да се организујемо, извршимо селекцију у млађим категоријама и сачувамо „костур“ тима из првог састава, тако да смо се заиста на један бриљантан начин вратили у Прву лигу – додаје Обреновић.
Он напомиње да Одбојкашки клуб „Гласинац“ од октобра веома лоше функционише у финансијском смислу. Самоиницијативно су договарали спонзоре и обезбјеђивали средства за одласке на утакмице.
- Било је питање да ли уопште да почнемо ову полусезону. С обзиром да смо јесењи дио завршили на првом мјесту, негдје смо вјеровали да имамо капацитет да прођемо у виши ранг такмичења. Све директне ривале смо побиједили са 3:0 што је велики успјех, који смо тешко могли у претходним и бољим сезонама забиљежити – наглашава Обреновић.

Он је похвалио све играчице, јер је свака на свој начин дала допринос у остваривању овог циља.
- Шта нас чека у Првој лиги, видјећемо. Престројићемо се играчки, ко остаје, а ко не и да младе играчице доведемо. У овом моменту размишљати о неким појачањима, није могуће, једино нека од старијих играчица, која је у Сокоцу да нам помогне – казао је он.
Према његовим ријечима, Одбојкашки клуб „Гласинац“ има и пионирски селекцију која је заједно са „Славијом“ из Источног Сарајева ушла у завршницу Пионирске лиге Републике Српске, што је такође велики успјех.


































