Одлична организација Првенства РС у Сокоцу – Џудо клуб „Олимпик“ оправдао повјерење (ФОТО)

НАЈМАСОВНИЈЕ ОКУПЉАЊЕ ДО САДА У РС - УЧЕСТВОВАЛО ОКО 350 БОРАЦА ИЗ 34 КЛУБА

1019
Фото: Инфо центар Соколац

Првенство Републике Српске у џудоу за кадете и млађе пионире одржано је јуче први пут у Сокоцу, на којем је учествовало око 350 такмичара из 34 клуба, а које је почело минутом ћутања како би се одала почаст страдалима у терористичком нападу у Москви.

Фото: Инфо центар Соколац

Овај велики спортски догађај увеличао је лично амбасадор Србије у БиХ Иван Тодоров, раније вишеструки првак СФРЈ и Балкана у џудоу, учесник Олимпијских игара у Сеулу, директор за развој Свјетске џудо федерације и предсједник Џудо савеза Србије који је приликом посјете општини Соколац, а на позив Џудо клуба „Олимпик“ поздравио учеснике Првенства и најавио да ће Србија и Џудо савез Републике Српске убудуће још боље сарађивати.

  • Пошто је џудо моја највећа љубав, дошао сам да вас видим и поздравим. Надам се да ћемо кроз наше заједничке резултате показати снагу и уједно афирмисати ове младе спортисте, јер су они наша будућност и желим вам све најбоље драга моја џудо фамилијо. У Сокоцу сам спојио посао и задовољство – нагласио је амбасадор Тодоров.
Фото: Инфо центар Соколац

Шеф кабинета градоначелника Источног Сарајева Огњен Сладоје отворио је ово такмичење у име градоначелника Љубише Ћосића и упутио похвале за организацију и број учесника, те додао да ће град и у будућности помагати младе, посебно код појединачних спортова у свих шест градских општина.

  • Веома сам изненађен оволиким бројем учесника. Ми нисмо у могућности да имамо неке велике фудбалске и кошаркашке клубове, а мисија града Источно Сарајево јесте да омладину склонимо са улице, тако да џудо и остали појединачни спортови то итекако раде и зато имају нашу подршку – казао је Сладоје.
Фото: Инфо центар Соколац

Предсједник Џудо савеза Републике Српске Дражен Суботић нагласио је да је ово једно од званичних првенстава Српске у организацији Џудо савеза Српске, чији је технички организатор Џудо клуб „Олимпик“ из Сокоца.

  • Одушевљен сам атмосфером и организацијом овдје у Сокоцу. Очекујемо да побједе најбољи и да такмичење протекне у најбољем свијетлу. Такмичари који освоје медаље на овом такмичењу, ићи ће на Првенство БиХ, а потом слиједе првенства Балкана, Европе и свијета и улазак у репрезентацију Босне и Херцеговине – појаснио је Суботић.
Фото: Инфо центар Соколац

Предсједник Џудо савеза БиХ Огњен Павловић, претходно је био предсједник Џудо савеза Републике Српске, а како каже, некад је као омладинац долазио у Соколац и тренирао са џудистима који су организатори овог сјајно организованог такмичења.

  • Драго ми је да сам овдје и да смо пружили техничку подршку организацији овог првенства. Поред тога што је џудо најтрофејнији спорт у Републици Српској и БиХ, најбољи спортиста Републике Српске за прошлу годину је управо из џудоа, то је Божидар Вучуревић – истакао је Павловић.
Фото: Инфо центар Соколац

Потпредсједник Олимпијског комитета БиХ Миланко Мучибабић изразио је задовољство организацијом такмичења и навео да је ово олимпијски спорт у коме Босна и Херцеговина има такмичаре који треба да иду на Олимпијаду у Париз, што је, како каже, посебно важно за Соколац, Републику Српску и БиХ, јер се спортом презентују у свијету.

  • Без ове омладине и базе нема напретка и заиста апелујемо на све релевантне субјекте и институције да обрате мало више пажње на Соколац, јер као што видите, простор је адекватан па се могу и нека већа, можда чак и европска такмичења овдје организовати – увјерио је Мучибабић.
Фото: Инфо центар Соколац

Посланик у Народној скупштини Републике Српске Страхиња Башевић захвалио је свим учесницма, спонзорима и покровитељима јер је ово такмичење најбоља промоција Сокоца, града Источно Сарајево и Републике Српске.

  • Улагањем у спорт и спортска окупљања на најбољи начин дајемо шансу младима да здраво одрастају – навео је Башевић.
Фото: Инфо центар Соколац

Предсједник и тренер Џудо клуба „Олимпик“ Милорад Ђуровић није крио задовољство поводом одржавања ове велике спортске манифестације у нашем граду, тим прије што је овај клуб најмлађи у Републици Српској.

  • Ако се узме у обзир да је на претходном такмичењу оваквог карактера учествовало око 280 бораца, а ми их имамо око 350, то довољно доказује да је ово било најмасовније Првенство до сада у Републици Српској. Хвала свима који су учествовали и помогли организацију овог историјског догађаја за општину Соколац, наш џудо клуб, а посебна част је била присуство амбасадора Србије у БиХ господина Ивана Тодорова – констатовао је Ђуровић.
Фото: Инфо центар Соколац

Он је прецизирао да током такмичења није било проблема, као ни неправилности од суђења до техничке организованости.

  • Самим тим, дан је протекао у најбољем реду без повреда, са коректним суђењем и задовољним такмичарима. Наши џудисти, освојили су пет медаља. Јана Башевић је вицешампион РС друго мјесто, док су трећа освојили Лазар Војиновић, Нађа Којић, Сергеј Подинић и Лука Кезуновић. Ови такмичари су остварили резултате који их воде на Првенство БиХ које ће бити у мају на Палама. Година није нам наклоњена из разлога што наши такмичари раде са старијима, али вријеме је пред нама и одлични резултати за њих – закључио је Ђуровић.

Првенство Републике Српске у џудоу за кадете и млађе пионире које је одржано у Сокоцу организовали су Џудо савез Републике Српске и соколачки Џудо клуб „Олимпик“.

Фото: Инфо центар Соколац

Генерални спонзори и покровитељи били су град Источно Сарајево и Шумско газдинство „Романија“ Соколац. Такмичење су такође помогли: Општина Соколац, „Електродистрибуција“ а.д. Пале, ЈП „Шуме Републике Српске“ а.д. Соколац, Специјална болница за психијатрију Соколац, „Оногошт“ д.о.о. Соколац, Нова Банка, „Омега“ Соколац, „Лагер Пак“ Соколац, Кафе „Лазарела“, „МК-Петрол“ Соколац и „Дито“ Соколац.

Медијски спонзор такмичења било је ЈП „Инфо центар“ Соколац.