„Оногошт“ слави 30 година – Снага у преданости свих запослених

278

Компанија Оногошт синоћ је свечано обиљежила велики јубилеј – тридесет година успјешног рада и постојања. Руководство и запослени окупили су се са партнерима, пријатељима и сарадницима како би заједно прославили три деценије континуираног развоја, рада и доприноса привреди и заједници.

Од мале породичне фирме, до данас, „Оногошт“ је израстао у компанију са преко 200 запослених, и 18 малопродајних објеката у четири општине. Током свих тих година, трудили су се да купцима пруже квалитетну услугу, сигурно мјесто куповине и однос заснован на повјерењу и поштовању.

Директорица компаније Љиљана Шука истакла је да не славе само 30 година фирме, него 30 година повјерења рада, труда и пријатељства.

  • Кроз све ове године заједно смо расли са нашим купцима, партнерима и запосленима, који су били и остали највећа снага наше колектива. Зато ћу искористити да поздравим 82 људи који су награђени пригодним поклонима за све што су допринијели за развој наше компаније. Хвала и купцима и нашим пословним партнерима, који су све ове године, кроз тешка и турбулентна времена помогли да заједнички направимо ову причу, казала је Шука и додала да посебну захвалност дугују свим људима који вјерују у „Оногошт“ већ 30 година.

„Оногошт“ већ 30 година представља синоним за сигурну куповину, добру услугу и близак однос с купцима. Тежили су највишим стандардима квалитета а посебно су поносни на то што су увијек били активан дио заједнице у којој послују.

Славиша Ногоштић, један од власника компаније, казао је да је развојни пут овог предузећа био дуг, пун успона и падова.

  • Развојни пут нашег предузећа био је дуг и испуњен успонима и падовима, тешким одлукама и важним лекцијама. Најбитније је да смо сви заједно – да поносно прослављамо овај јубилеј. Нећу издвајати појединце, јер појединац никада није био „Оногошт“. То нису биле ни канцеларије, ни машине, ни алати – “Оногошт“ су били људи. Тимови и заједница која је са компанијом расла, учила, правила грешке и исправљала их. Управо они су најзаслужнији што смо данас овдје и што је „Оногошт“ препознат као поуздан партнер у заједници и међу сарадницима. Желимо да им се захвалимо и пружимо подршку, јер велики број њих – чак око 40 одсто – већ више од десет година чини дио ове приче. „Оногошт“ смо градили корак по корак, годину по годину. Данас имамо искуство, знање и храброст, и надам се да ћемо енергију која нас је довела овдје искористити да идемо још даље, рекао је Ногоштић.

Међу онима који су најдуже дио „Оногошта“ је и Радмила Рајић, која већ двадесет осам година ради у компанији и која је, својим трудом и преданошћу, оставила дубок траг у њеном развоју.

  • Велика је част бити дио компаније која већ тридесет година траје и која је за нас постала као друга породица. Хвала власницима који су свих ових година вјеровали у раднике и били уз нас не само у пословним него и многим животним ситуацијама. Хвала свим колегама на пријатељству и заједништву које смо градили кроз године. Поносни смо што смо дио ове приче и желимо „Оногошту“ још много успјешних година и јубилеја са млађим нараштајима, поручила је Рајићева.

Иза сваке успјешне компаније стоје људи који су имали визију, храброст и вјеру да крену путем који није увијек био лак. „Оногошт“ траје захваљујући људима који су својим радом, трудом и одрицањем стварали темеље ове фирме, и заједно са запосленима градили причу која траје три деценије.