У Долини хероја на Тјентишту, у суботу је обиљежена 81. годишњица од Битке на Сутјесци, прекретнице у Другом свјетском рату, када су антифашистичке партизанске јединице поразиле надмоћнијег њемачког окупатора и његове сљедбенике.
Представници Општинске организације СУБНОР-а Соколац присуствовали су обиљежавању овог историјског догађаја од републичког значаја, које представља сјећање на велике борбе које су партизанске јединице водиле против њемачких трупа којима су помагале италијанске, бугарске и усташко-домобранске јединице.
Са Тјентишта је поручено да су у два свјетска рата за ослобођење највећу жртву поднијели Срби.
На спомен-костурницу положили су цвијеће и вијенце СУБНОР Републике Српске, Србије, те Црне Горе, затим представници републичких институција Српске, делегације амбасаде Србије и Руске Федерације, као и бројни потомци бораца и поштоваоци антифаштичких тековина.
Из Општинске организације СУБНОР-а најавили су да ће у четвртак 20. јуна положити цвијеће на Споменик Олги Дедијер у Дикаљима у 11.00 часова.





































