Начелник општине Соколац Страхиња Башевић разговарао је данас са представницима матураната Средњошколског центра „Василије Острошки“ о организацији матурске вечери, те најавио подршку локалне заједнице како би се олакшало финансирање прославе за све ученике завршних разреда.

Представник матураната Јован Каповић рекао је да је повод састанка била молба за помоћ Општини Соколац у организацији матурске вечери.
- Данас је одржан састанак са начелником општине поводом подршке у организацији матурске вечери. Било је присутно петнаест ученика и договорили смо вид помоћи коју ће нам Општина пружити. То ће нам много значити, јер има ученика који немају могућност да сами финансирају све трошкове прославе – рекао је Каповић.

Начелник општине Соколац Страхиња Башевић навео је да је локална управа препознала иницијативу матураната и одлучила да подржи организацију матурске вечери.
- Ученици су се обратили са иницијативом да им се помогне у финансирању матурске прославе. Одлучили смо да подржимо ову генерацију и олакшамо организацију једног од најзначајнијих догађаја у њиховом школовању. Млади људи су будућност наше општине и друштва у цјелини и сматрамо да заслужују подршку локалне заједнице – истакао је Башевић.

Он је додао да би овакав вид подршке требало да постане пракса и у наредним годинама, како би све будуће генерације матураната могле рачунати на помоћ Општине Соколац.
Башевић је нагласио да је важно младима показати да имају подршку своје локалне заједнице, те да је улагање у младе истовремено улагање у будућност Сокоца и Републике Српске.




































