ЈЗУ Завод за форензичку психијатрију Соколац јуче је био домаћин студентима Правног факултета Универзитета у Сарајеву, који су установу посјетили у оквиру наставних активности на предмету Кривично право.

Госте из Сарајева, предвођене уваженом проф. др Амилом Ферхатовић и доц. др Канитом Прушчановић, срдачно су дочекали директор Завода Ђорђе Радић и помоћник директора за медицинске послове и специјалиста психијатрије др Миле Јевтић.

Након уводних ријечи добродошлице, организован је обилазак комплекса Завода. Том приликом, студентима су се придружиле главна сестра Милица Тошић и шеф Одсјека за рехабилитацију Николина Рајић, које су их ближе упознале са радом медицинског сектора, његом пацијената и спровођењем радно-окупационе терапије.
Будући правници су током ове стручне посјете имали прилику да теоријска знања из области кривичног права повежу са праксом у специфичном окружењу.

Посебан акценат током разговора и предавања стављен је на кључне теме форензичке психијатрије:
– Урачунљивост – специфичности њене процјене и правни значај у кривичном поступку.
– Мјере безбједности – начин спровођења и сврха мјера обавезног психијатријског лијечења.
Ова посјета представља наставак успјешне сарадње Завода са академском заједницом, са циљем едукације будућих стручњака који ће се у каријери бавити кривичноправном материјом и институтом менталног здравља у правосудном систему.

































