Пред ходочасницима данас најдужа дионица пута

Други дан поклоничког пута води до Фоче

367
Ходочасници јутрос кренули из Дуба ка Фочи. Фотографија уступљена "Инфо центру"

Ходочасници који су јуче кренули из Сокоца на 16.поклоњење манастиру Острог, стигли су у вечерњим часовима у Дуб, код Рогатице, гдје су коначили. Првог дана временске прилике биле су пријатне, уз врло мало кише, те су сви прошли без већих проблема.

1. дан ходочашћа, долазак у Рогатицу.
Фотографија уступљена „Инфо центру“

Овог јутра у 6.00 часова кренули су пут  Фоче, до које требају препјешачити више од 50 километара. Ријеч је о једној од најдужих и најизазовнијих дионица.

Предсједник Удружења „Свети Василије Острошки“ Милан Маричић казао је за „Инфо центар“ да  се свих 33 поклоника осјећају добро и спремно.

Пауза на путу према Копачима.
Фотографија уступљена „Инфо центру“
  • Вријеме јутрос облачно, али без кише, идеално за ходање. У случају неких временских неприлика, ми смо спремни на све да испунимо своју мисију. Планирамо да вечерас стигнемо у Фочу, а спаваћемо у дворани „Први Партизан“, што практикујемо у посљедњих неколико година због већег броја ходочасника – казао је Маричић.

Поклоници из Сокоца требало би да стигну до коначног циља 11. маја, уочи празника Светог Василија Острошког, и да се поклоне Чудотворцу.