Ходочасници који су јуче кренули из Сокоца на 16.поклоњење манастиру Острог, стигли су у вечерњим часовима у Дуб, код Рогатице, гдје су коначили. Првог дана временске прилике биле су пријатне, уз врло мало кише, те су сви прошли без већих проблема.

Фотографија уступљена „Инфо центру“
Овог јутра у 6.00 часова кренули су пут Фоче, до које требају препјешачити више од 50 километара. Ријеч је о једној од најдужих и најизазовнијих дионица.
Предсједник Удружења „Свети Василије Острошки“ Милан Маричић казао је за „Инфо центар“ да се свих 33 поклоника осјећају добро и спремно.

Фотографија уступљена „Инфо центру“
- Вријеме јутрос облачно, али без кише, идеално за ходање. У случају неких временских неприлика, ми смо спремни на све да испунимо своју мисију. Планирамо да вечерас стигнемо у Фочу, а спаваћемо у дворани „Први Партизан“, што практикујемо у посљедњих неколико година због већег броја ходочасника – казао је Маричић.
Поклоници из Сокоца требало би да стигну до коначног циља 11. маја, уочи празника Светог Василија Острошког, и да се поклоне Чудотворцу.


































