Принцеза Шарлин од Монака први пут је проговорила о својој једногодишњој борби с болешћу, признајући да је била „дуга, тешка и тако болна“.
Принцеза, која се појавила са својом 7-годишњом ћерком Габријелом на догађају на недЈељи моде у Монте Карлу, рекла је локалним медијима да је и даље „крхка“ од повратка у Монако у марту након четворомјесечног боравка у швајцарској клиници, гдје се лијечила од дубоке емоционалне и физичке исцрпљености.
„Када сам се вратила у Монако, сву своју енергију усмјерила сам на своју децу, мужа и своје здравље јер су ми они приоритет“, рекла је принцеза Шарлин.
„Моје здравствено стање је још увијек крхко и не желим да идем пребрзо. Пут је био дуг, тежак и тако болан. Данас се осећам мирније“, наставила је.
Шарлин се први пут разбољела док је била у Јужној Африци у мају 2021. због кратке десетодневне посјете својој домовини.
Међутим, компликације од претходног ОРЛ захвата приземљиле су је на шест мјесеци. Почетком новембра Шарлин је добровољно отишла на лијечење у професионалну установу. Одабир клинике изван Монака била је њезина одлука коју су подржали чланови породице.
Док су Алберт и дјеца пара – 7-годишњи близанци, принцеза Габријела и принц Жак – посјећивали Шарлин у неколико наврата, њена дуготрајна одсутност из Монака довела је до тога да је принцеза пропустила своју 10. годишњицу брака и довела до бројних нагађања о раздору у браку пара, као и нагађања о правој природи и степену њених здравствених проблема. Пар је демантовао ове таблоидне извјештаје, преноси Б92.
































