На Хан Пијеску биће приказан филм „Печат браће Љубавића“ редитеља Слободана Симојловића заснован на причи о 500 година Горажданске штампарије.
Филм прати причу браће Теодора, јеромонаха из Милешеве и Ђурађа Љубавића, синова оснивача Горажданске штампарије Божидара Љубавића, који су уложили велике напоре како би из Венеције пренијели штампарију у манастир Сопотницу.
Мотив филма је да укаже на истрајност да се у најтежим историјским временима уздиже национални дух и чува историјска баштина, саопштено је из Кинотеке Републике Српске.
Филм је снимљен у копродукцији Кинотеке Републике Српске и РТРС-а поводом 500 година од оснивања Горажданске штампарије, а улаз за публику је слободан.
Филм ће бити приказан од 19.00 часова у Центру за омладину и спорт.

































