Рукометни клуб „Гласинац“ одмјериће данас снаге са екипом „Перихел“ у Брчком у оквиру 8. кола Друге лиге Републике Српске група исток.
Према ријечима тренера Јована Боровчанина ова утакмица је дерби групе исток.
- Једини пораз „Гласинца“ у овој сезони је управо од екипе „Перихела“, па ћемо пробати то да надокнадимо данас у Брчком. Биће то добра утакмица без икаквог притиска јер смо обезбједили пласман у плеј-оф у којем прве двије екипе са истока играју против прве двије екипе са запада за попуну Прве лиге Републике Српске. У наредном колу чека нас сусрет са екипом „Херцеговац“ из Билеће, а онда нас, ако све буде према очекивањима нејвјероватније чека полуфинале против РК „Приједор“, казао је Боровчанин.
Сокочани су тренутно другопласирани са осам поена, док је „Перихел“на првом мјесту са дванаест освојених бодова.




































