Кошаркашки клуб „Гласинац“ вратио је своје препознатљиво име, а главни циљ клуба био је да се окупи што већи број дјеце, у чему су, како кажу, и успјели. Тренутно клуб броји око 90 малишана у три узрасне категорије, од годишта 2010. до 2019.
Када је ријеч о опреми, тренер Кошаркашког клуба „Гласинац“ Немања Печеница је за „Инфо центар“ истакао да је клуб добио донацију од Шумског газдинства „Романија“, па су јуче подијељени дресови једној селекцији.
- Дресове је уручио директор Шумског газдинства „Романија“ Горан Косорић, а подијељено је 40 комплета за селекцију 2013/2014. Надамо се да ћемо ускоро обезбиједити опрему и за осталу дјецу, како би имали све што је потребно за тренинге и утакмице. Наручене су и мајице за све категорије – додао је он.

Како истиче, пред младим кошаркашима је учешће на међународном турниру у граду Венелес у Француској. Полазак на турнир планиран је сутра са аутобуске станице у Сокоцу, а повратак је предвиђен 27. маја.
- Турнир представља одличну прилику за дружење, нова познанства и стицање кошаркашког искуства. Путовање траје седам дана, а поред утакмица, организован је и туристички дио програма. На турниру ће учествовати више од 500 учесника. Планиране су најмање четири утакмице у групној фази, док би у случају проласка групе одиграли и више мечева – најавио је Печеница.

Печеница је нагласио да у Француску путује 24 дјеце, те да су се трудили да родитељи не сносе све трошкове путовања, па су обезбијеђени храна, пиће и пратећи садржаји за пут.
- Помоћ су пружили Горан Косорић, Ђорђе Радић и Бојан Копривица, којима смо веома захвални јер су одмах прихватили да помогну. По доласку на турнир, учесницима ће бити обезбијеђени смјештај и исхрана, тако да је клуб имао обавезу да организује само трошкове пута и хране током путовања – рекао је он и додао да младе кошаркаше са њим води још и тренер Игор Ђерић.
Када је ријеч о будућности клуба, Печеница је навео да је најважније што се кошарка поново враћа у Соколац након неколико година паузе.
- Постоје озбиљне назнаке да би клуб већ од септембра могао да се укључи у такмичарски систем, а у плану је наступ више селекција у лигама.

Тренери клуба Немања Печеница и Игор Ђерић тренутно воде више селекција, а организацију рада подијелили су између себе како би свим дјечацима и дјевојчицама омогућили што квалитетнији рад и напредак.


































