Младе атлетичарке соколачког Атлетског клуба „Гласинац“ јуче су учествовале на „Тузланској олимпијади“ на којој су освојиле укупно шест медаља.
Према ријечима тренера „Гласинца“ Младене Крајишник, прва мјеста су освојиле Катарина Јововић у бацању кугле и Анастасија Новаковић у дисциплини скок удаљ.

Сребрним одличјем се окитила Екатарина Јовановић у трци на 800 метара, а бронзаним Јована Радоњић и Ива Мачар у скоку удаљ, као и Андреа Нинковић у бацању кугле.
Када су у питању преостале такмичарке, она је додала да су оствариле солидне резултате и нагласила да је тек отворена сезона такмичења, те да се очекују још бољи резултати.
Поред наведених, Ана Мимић је у скоку удаљ заузела пето мјесто, док је Јана Рајић у трци на 300 метара била друга у својој групи и девета у укупном пласману.
„Тузланска олимпијада“ представља спортску манифестацију која је сјајна приликa за младе спортисте и рекреативце да покажу своје спортске вјештине и такмиче се у различитим дисциплинама.




































