Соколачки основци дефилеом кроз град обиљежили крај школовања

707
Фото: Инфо центар Соколац

Припремила: Жељана Поњарац

Соколачки мали матуранти Основне школе „Соколац“, синоћ су свечаним дефилеом кроз град прославили завршетак деветог разреда. Својом младошћу и љепотом, њих 96 красило је улице наше општине.

Фото: Инфо центар Соколац

Много родитеља, пријатеља, као и грађана окупило се на игралишту испред школе како би поздравили соколачке основце. Матуранти су прошетали до Општине Соколац, затим улицом низ град. Послије су прославу наставили у  свечаном салону „Империјал“ у Подроманији.

  • Девет година је период који се чини да је много, али када сте са овом дјецом и када се са њима дружите у учионици, чини се да је овај дан дошао пребрзо. Са једне стране нам је драго јер је ово свечан дан, а са друге стране нам је жао јер се растајемо са њима. Ипак живимо у малом мјесту, па ћемо се виђати и даље. Желим им све најљепше и наша врата су им увијек отворена. Волим да нагласим да, ко је један пут ученик наше школе, заувијек остаје ученик наше школе и увијек је ту добродошао, истакао је директор Основне школе „Соколац“ Ђорђе Рајић.
Фото: Инфо центар Соколац

Начелник општине Соколац Милован Бјелица, поздравио је окупљене грађане, родитеље и наставнике и пожелио матурантима срећу у даљем школовању и раду.

  • Драги матуранти, желим вам све најбоље у животу. Првенствено пуно здравља, среће и да наставите школовање у нашем граду, а када завршите високо образовање желимо да се вратите у наш град. Останите добри људи и слиједите своје снове у животу. Нека вам је са срећом и ово вече ће сигурно остати у трајном сјећању у вашем животу, рекао је начелник Бјелица.
Фото: Инфо центар Соколац

Ове године у Основној школи „Соколац“, девети разред су завршила четири одјељења, са укупно 96 ученика. Двадесет ученика је своје основно школовање окончало са одличним успјехом, а међу њима је и седам вуковаца. Ученик генерације је ученица 9-2 разреда Вања Симић, која је током девет година остварила најбоље и најзапаженије резултате.