Сутра у Новој Вароши почињу 57. Међуопштинске омладинске спортске игре (МОСИ), које ће према информацијама организатора окупити преко 3.000 такмичара са тромеђе Србије, Црне Горе, Босне и Херцеговине и Републике Српске. Екипа са Сокоца као најбројнија екипа из РС, учествоваће по 25 пут на овој највећој аматерској спортксој манифестацији на Балкану са 110 такмичара, тренера и вођа екипа.

Према ријечима руководиоца екипе спортиста општине Соколац Вере Мијатовић и ове године очекују висок пласнам наших екипа.

  • Након двије године паузе због Ковида 19 овог љета игре ће се одржати од 20. до 24. јула, тако да настављамо традицију учешћа. Соколачки спортисти ће се такмичити у 10 спортских грана са 13 екипа – у атлетици, планинарству, стрељаштву у мушкој и женској конкуренцији, одбојци, одбојци на пијеску и каратеу у женској конкуренцији, те у мушкој конкуренцији у кошарци, рукомету, фудбалу и малом фудбалу. Ми представљамо једну спортску општину тако да очекујемо високе пласмане и медаље, те се надамо да ћемо и у укупном пласману бити међу пет најбољих на овом такмичењу- навела је Мијатовић.

Према њеним ријечима, на 57. пара МОСИ такмичењу особа са инвалидитетом у суботу, 23. јула, са Сокоца ће учестовати 10 такмичара.

Међуопштинске омладинске спортске игре МОСИ су традиционална смотра и манифестација спорта и физичке културе општина учесница из Федерације Босне и Херцеговине, Републике Српске, Црне Горе и Србије.