Соколачки средњошколци освојили четврто мјесто на БеоСеф фестивалу

319

На 8. БеоСеф фестивалу средњошколског филма, који окупља ученике из свих школа са простора бивше Југославије, ученици Драмске секције Средњошколског центра „Василије Острошки” из Сокоца освојили су четврто мјесто и похвалу жирија.

Соколачки средњошколци представили су се филмом „Тврђава“, који носи снажну поруку о љубави, другарству, доброти, вјери и покајању. Аутори филма и сценарија били су Матија Маријановић и Магдалена Боровчанин, док су за снимање, монтажу и дизајн звука били задужени Страхиња Марковић и Марко Калкан. Сцену је уредила Маја Грујић, а ментор секције била је професорица српског језика и књижевности Ана Марић.

Улоге у филму тумачили су: Матија Маријановић, Катарина Крунић, Теодор Бартула, Давид Делипара, Милица Маловчић, Марко Калкан, Катарина Благојевић, Урош Дебелногић, Вања Кнежевић, Магдалена Боровчанин, Катарина Тошић и Хелена Туторић, док су наратори били Магдалена Боровчанин и Бојан Поњарац.

Посебну захвалност ученици су упутили Хотелу „Златни Бор”, ЈП „Инфо центар Соколац” и Парфимерији „Зорица” за подршку.

Подсјећамо, соколачки средњошколци учествовали су и на прошлогодишњем, 7. БеоСеф фестивалу, када су освојили седмо мјесто.