На Републичком финалу у атлетици за основне и средње школе у оквиру Малих олимпијских игара Републике Српске за школску 2022/2023. годину које је одржано јуче у Бањалуци, соколачким средњошколцима је припала једна, а основцима три медаље.
Учествовало је шест регија: Херцеговачка, Сарајевско-романијска, Добојска, Приједорска, Семберска и Бањалучка регија.
Наставница физичког и здравственог васпитања у Основној школи „Соколац“ Сузана Арбиња појаснила је да су се на такмичењу нашла 192 учесника из цијеле Републике Српске, тачније 32 такмичара по регији, 16 у категорији основних и исто толико у категорији средњих школа.
- Марко Мемедовић био је други и добио је сребрну медаљу у бацању кугле, док је Тамара Тошић у истој дисциплини освојила треће мјесто и бронзану медаљу. Емилија Радоњић је била трећа у дисциплини скок удаљ и припала јој је бронзана медаља. Јана Јакшић и Алекса Бакмаз били су шести у својој конкуренцији – навела је наставница Арбиња.
Учествовала су и три такмичара из Средњошколског центра „Василије Острошки“ из Сокоца, од којих је бронзану медаљу освојио Лука Кезуновић у трци на 1.000 метара.

На званичном сајту Средњошколског центра „Василије Острошки“ наведено је да је Стефан Радоња трку на 100 метара завршио на четвртом мјесту у доста јакој конкуренцији. Такође, на такмичењу је учествовао Иван Бољанић у бацању кугле, који је заузео десето мјесто.




































