Ученици ОШ „Соколац“ успјешни на Републичком такмичењу МОИ РС

776
Фотографија уступљена Инфо центру

Републичким финалним такмичењем из атлетике за школску 2023/2024. годину, у петак 17. маја, у Бањалуци су завршене Мале олимпијске игре Републике Српске, на којем су ученици Основне школе „Соколац“ освојили четири медаље.

Друга мјеста и сребрне медаље освојили су Емилија Радоњић и Алекса Бакмаз у дисциплини скок удаљ, док је Катарини Кезуновић припало треће мјесто и бронзана медаља у бацању кугле.

Фотографија уступљена Инфо центру

Михајло Крстајић је у екипи штафете Сарајевско-романијске регије 4×100 метара остварио позицију на трећем мјесту и припала му је бронзана медаља.

Јана Јакшић је била петопласирана у трци на 800 метара, што је према ријечима наставника физичког и здравственог васпитања у Основној школи „Соколац“ Мирослава Дивчића такође изванредан резултат, обзиром да је то једна од најтежих атлетских дисциплина, а Јана је била најмлађи учесник трке.

  • Срећан сам што сам се вратио просвјети и раду са дјецом, а нарочито са спортистима на које требамо бити поносни. Честитке Атлетском клубу „Гласинац“ јер ово сматрамо њиховим резултатом – нагласио је наставник Дивчић.
Фотографија уступљена Инфо центру

Наставница физичког и здравственог васпитања у Основној школи „Соколац“ Сузана Арбиња, додала је да је и фудбалска екипа заузела четврто мјесто на Републичком такмичењу.

  • Лука Војиновић ученик деветог разреда наше школе, био је најбољи стријелац на Републичком такмичењу. Сви ученици су показали изузетно залагање на терену, фер и коректну игру на утакмицама, а изузетно примјерно понашање ван терена. Ја им од срца честитам, они су за мене побједници у сваком смислу без обзира на коначни пласман. Част ми је било водити ову екипу на Републичко такмичење – поручила је наставница Арбиња.
Фотографија уступљена Инфо центру

Финална такмичења Малих олимпијских игара Републике Српске одржана су у Бањалуци у периоду од 10. до 17. маја у осам спортова: мали фудбал, кошарка, одбојка, рукомет, атлетика, спортска гимнастика, џудо и шах.

Циљ одржавања републичких финала на овај начин је популаризација школског спорта, указивање на значај школског спорта у свим сферама друштва, промоција школа и образовног система Републике Српске, указивање на значај образовања кроз спорт, као и пружање могућности ученицима и ученицама да стекну нова искуства и пријатеље, али и да остваре значајне резултате.